Rok 2012

 • Spotkanie opłatkowe

  20 grudnia 2012

  Wspólne przełamanie się opłatkiem, spiewanie kolęd i smaczna kolacja, tak kończymy rok w gronie członków koła seniora SITG "Ignacy". Życzymy sobie dużo zdrowia, pomyślności i wspólnych spokań w przyszłym roku.

  Foto

 • Biesiada barbórkowa

  10 grudnia 2012

  Spotkanie barbórkowe odbyło w Maximusie w Niewiadomiu,  Kilku naszych kolegów, członków koła SITG Ignacy nagrodzono Odznaką Honorową SITG - ROP  i szpadami górniczymi. Zaproszony góral z Koniakowa, bawił nas opowiastkami i dowcipami z Beskidów. Do wspólnego śpiewu, przygrywał niezawodny Czesław. 

  Foto

 • Tablica pamiątkowa

  Uroczystość św Barbary.

  4 grudnia 2012

  O godzinie 12:00 w kościele pw. Bożego Ciała i św Barbary w Niewiadomiu miała miejsce uroczysta msza św z okazji górniczego święta. Mszy sw.  przewodniczył arcybisup Damian Zimoń. Okazją do zaproszenia tak zacnego gościa była 220 rocznica powstania kopalni Hoym - Ignacy, pierwszej kopalni powstałej na ziemi rybnickiej w 1792 i w 25 rocznica konsekracji kościoła.  Na zakończenie  mszy sw. poświęcono tablicę ufundowaną przez koło SITG "Ignacy" poświęconą  pamięci górników zmarłych i tych którzy zginęli w podziemiach  kopalni Hoym-Ignacy.

   

  Gość Niedzielny

  reportaż w TVT

 • XIII Gwarki HOYM

  1 grudnia 2012

  XIII Gwarki Hoym w Niewiadomu  zorganizowane przez koło seniora SITG Ignacy  i Radę Dzielnicy Niewiadom.
  Ze względu na zły stan techniczny hali Gwarek na kop Ignacy, gwarki odbyły się w Domu Kultury Niewiadom.

   Foto

 • Spotkanie z latawcem

  3 października 2012

  W Jankowicach Rudzkich u państwa Depta i okolicznych terenach odbyło się spotkanie z okazji święta latawca i pieczonego ziemniaka. Dopisała piękna pogoda, ale zabrakło wiatru, mimo to humory dopisały do późnego wieczora.  Brało udział 23 osoby.

  Foto

 • Wcieczka na Mazury

  7-11 sierpień 2012

  Wcieczka na Mazury zorganizowana przez biuro podróży Agata dla członków koła SITG "Ignacy"

  Foto

 • Jaworze majówka

  5 maj 2012 

  Foto

 • Dzień Mężczyzny

  1 kwietnia 2012 

  Kolejny raz Dzień Mężczyzny w klubie Adama jest organizowany w Niewiadomiu. W tym roku na członków zostali przyjęci m.innymi redaktorzy Tygodnika Nowiny.

  Relację z imprezy i historię powstania klubu Adama można przeczytać na stronie internetowej tygodnika Nowiny.

  Dostępny jest także archiwalny artykuł z roku 2004.

  Foto

 • Spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

  7 marca 2012

  Spotkanie odbyło się w restauracji Platinium w Rydułtowach. Życzenia dla pań, symboliczny kwiatek , rozgrywka w kręgle, oraz smaczny posiłek.

  Foto

 • Kulig - Rogów

  21 lutego 2012

  Kulig  zorganizowany przez  Park Leśny i stadninę koni u Kaczyny w Rogowie.   Z powodu  małej ilości śniegu zamiast sań mieliśmy kulig na kołach ale mimo to przejażdżka była wyśmienia. Po skończeniu jazdy piekliśmy kiełbaski na ognisku i popijali grzanym winem. Ponieważ był to ostatni dzień karnawału, spotkanie  zakończyliśmy  "śledzikiem prezesa".

  Foto


 • Spotkanie z klubem Seniora SITG kwk Jankowice

  16 luty 2012

  Na zaproszenie  Klubu Seniora SITG kwk Jankowice członkowie naszego koła wzięli udział w spotkaniu integracyjnym które odbyłosię 16 lutego 2012 w domu przyjęć Arka w Jankowicach. W programie arie operetkowe i melodie z musicali, w wykonaniu artystów scen operetkowych. Następnie seniorzy z Jankowic przedstawili swoją twórczość ....."Miłość ,szczęście, przyjaźn- te słowa wraz z piosenką przesyłamy naszym przyjacielom z SITG kwk Ignacy"... Na zakończenie nasz grupa zabwiała wszystkich wspólnym  śpiewem. Obecnych było ok 32 osób ze strony koła seniora SITG Ignacy.

  Foto

  .

 • Spotkanie noworoczne - plany na rok 2012

  17 stycznia 2012

  Spotkanie Noworoczne jest okazają do podsumowania roku ubiegłego i przedstawieniu planów na rok obecny. Były również podziękowania dla tych wszystkich którzy przyczyniają się do działalności koła seniorów SITG Ignacy.
  Po części oficjalnej była okazja do karnawałowej zabawy.