Rok 2008

 • Sylwester na Gzelu

  31 grudzień 2008

  Spotkanie zorganizowane na ośrodku Gzel w rybaczówce, dzięki gościnności kol Andrzej" Gzel" Szczęsny

  Foto

 • Spotkanie Opłatkowe

  19 grudzień 2008

  Spotkaliśmy się w gronie członków i sympatyków Koła SITG "Ignacy" na corocznym spotkaniu opłatkowym. Była kolacja z rybą, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie kol Czesława. Odwiedzili nas też kolędnicy /pastuszkowie/

  Foto

   

 • IX Gwarki Hoym

  29 listopad 2008

  Wszystkie zdjęcia wykonał A .Wypior

  Foto

 • Wycieczka do Szczawna Zdroju i Wałbrzycha

  11-14 września 2008.

 • Ostatnie tchnienie pary

  10 września 2008 

  Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku Niewiadomiu. Dzisiaj nastąpiło ostateczne odcięcie dostawy pary do maszyn wyciągowych szybów Głowacki i Kościuszko. 
  Członkowie Stowarzyszenia Zabytkowej Kopalni Ignacy, członkowie Koła Seniora SITG Ignacy", oraz długoletni pracownicy kopalni Ignacy, stawili się na symboliczne pożegnanie zabytkowych maszyn parowych które pracowały na kopalni Ignacy.  

 • Pożegnanie szybu Głowacki

  3 września 2008

  Zabytkowa kopalnia Ignacy Pożegnanie szybu"Głowacki"  Na ten dzień zaplanowano zlikwidowanie lin nośnych w szybie "Głowacki", ostatnim szybie zabytkowej kopalni "Ignacy".Spotkaliśmy się żeby uczcić to wydarzenie. 

 • Noc Świętojańska

  22 czerwiec 2008

  Tradycyjnie jak co roku dzięki gościnności prezesa koła PZW 74, gospodarza Rybaczówki na Gzelu kol Andrzeja Szczęsnego powitaliśmy lato w noc Świętojańską.

  Nocą Świętojańska, Noc Kupały,  czy też potocznie zwana Sobótką lub Sobótkami to nazwa słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca - obchodzonego w najkrótszą noc w roku, lub wigilię św Jana . 
  Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.
  Wtrakcie naszego spotkania tradycyjnie już przywitaliśmy Jana Chrzciciela, a nasze panie przygotowały  wianki, które Jan wypuścił na wodę

  Foto

   

 • Wycieczka rowerowa szlakiem szybów kopalni Rydułtowy-Anna

  15 maj 2008

  Trasa naszej wyprawy prowadziła   z Niewiadomia, przez Radoszowy, Pietrzkowice, Babio Góra, Osiedla na Wzgórzu, Pszów, Głożyny, do parku na Redenie. Zobaczyliśmy  szyby już nieczynne,  które są w rękach prywatnych, a także szyby  czynne ktore pełnią rolę wentylacyjną, lub wydobywczą